سینمای جهان
  • منبع : روزنامه جام جم

دریانوردی‌های تازه آكوامن

فیلم آکوامن که با استقبال خوبی مواجه شد قرار است به شکل‌های دیگری ادامه پیدا کند

به گزارش سینماسریال، از قرار معلوم ماجراجویی‌های زیر آب‌های اقیانوس‌های آكوامن ابرقهرمان به مذاق تهیه‌كنندگانش بسیار خوش آمده كه درصدد گسترش دایره نفوذ و فعالیت‌های آن هستند! از داخل كمپانی برادران وارنر خبر می‌رسد كه قرار است دنیای «آكوامن» وسیع‌تر شده و فیلم‌های مختلفی در ارتباط با شخصیت‌های متعدد و متنوع آن وارد مرحله تولید شود. در حالی كه سازندگان این اكشن كمیك‌استریپی ماه قبل با اشتیاق خبر تولید قسمت دوم آن را اعلام كردند، حالا معلوم شده فیلم‌های دیگری هم در این رابطه در دست تولید و ساخت است. به گفته پیتر سافران تهیه‌كننده اصلی آكوامن، ساخت حداقل یك زائده (اسپین آف) بر داستان فیلم قطعی شده است. این در شرایطی است كه از گوشه و كنار خبرهایی شنیده می‌شود كه قرار است تعدادی از شخصیت‌های مهم و سرشناس فیلم تبدیل به شخصیت محوری و اصلی چند فیلم متفاوت شوند. با تایید ساخت اولین دنباله بر آكوامن، اهل فن می‌گویند شایعات مطرح شده درست بوده است.
 
به نوشته نشریه هالیوود ریپورتر، پیتر سافران اعلام می‌كند نباید در انجام كارهای این فیلم‌ها عجله كرد و همه چیز را باید سر فرصت و به ترتیب انجام داد: «واقعیت امر این است كه من عقیده دارم هر كاری را باید به شیوه درست و معقول آن انجام داد. به همین دلیل، با عجله كاری به شدت مخالفم. تعجیل در كار تولید این فیلم ها، مسلما به ضرر ما و تماشاگران تمام می‌شود. وقتی فیلمی را با عجله می‌سازید، كیفیت فدای سرعت می‌شود.  دلیل استقبال بالای تماشاگران از آكوامن، كیفیت خوب و قابل ذكر آن بود. همه ما این نكته را به‌خوبی می‌دانیم كه فیلم‌های بعدی باید اعتبار نسخه اصلی را حفظ كند.»
 

دیدار در اواخر سال 2022
كمپانی برادران وارنر دومین قسمت اكشن ابرقهرمانانه آكوامن را برای نمایش عمومی در زمستان 2022 آماده می‌كند، اما دوستداران این فیلم برای تماشای ماجراجویی‌های تازه دنیای درونی این مجموعه اكشن، مجبور نیستند تا این زمان منتظر بمانند. آنها زودتر از این تاریخ با دنیای آب‌های زیرزمینی اقیانوس ملاقات خواهند كرد.
اما این ملاقات الزاما به معنی همراه شدن با داستان و ماجراهای آرتور كری ابرقهرمان (با بازی جیسون موموآ) نیست. آب‌های اقیانوس آتلانتیك، قرار است داستان‌های تازه و متفاوتی را تعریف كند.
جیمز ون، كارگردان نسخه اصلی آكوامن كه وظیفه كارگردانی قسمت دوم را هم به‌عهده دارد، با همكاری سافران اولین زائده را بر داستان مجموعه فیلم آكوامن كارگردانی می‌كند. نكته جالب اما، تفاوت‌های این زائده با نسخه اصلی است. اگر آكوامن اكشنی ماجراجویانه و تا حدی فانتزی بود، زائده آن حال و هوایی ترسناك و دلهره‌آور خواهد داشت. البته تماشاگران سینما كه با ون و كارهایش آشنایی دارند، می‌دانند كه او با ژانر ترس و دلهره چندان هم بیگانه نیست.

آمادگی قبلی
ون می‌گوید: «حقیقت این است كه ما قبل از اكران عمومی آكوامن و موفقیت بسیار بالای مالی و انتقادی آن، در فكر ساخت چند زائده بر آن بودیم. ما چند طرح هم در این رابطه آماده كرده بودیم. اما استقبال بسیار خوب تماشاگران از فیلم، ما را به این نتیجه رساند كه می‌توان این زائده‌ها را تبدیل به فیلم‌هایی مستقل كرد. زمانی كه با سافران درباره ساخت فیلمی درباره هیولاهای آكوامن صحبت كردم، با تعجب نگاهی به من انداخت و گفت آیا تماشاگران دوستدار چنین فیلمی خواهند بود؟ باورم این است كه تماشاگران آن را دوست خواهند داشت. در داستان آكوامن، دوربین ما به تعقیب موجودات هیولاگونه‌ای می‌پردازد كه در اعماق آب‌های اقیانوس، دو شخصیت اصلی ماجرا آرتور و مرا (با بازی آمبر هرد) را دنبال می‌كنند. چرا نباید داستان این موجودات را در یك فیلم مستقل تعریف كرد؟ این موجودات جان می‌دهند كه با آنها یك فیلم ترسناك
تولید كرد!»
 
 

  نزدیک اما دور !
اما با آن كه داستان این فیلم مستقل (كه البته هنوز نامی هم برایش انتخاب نشده است) در ارتباط نزدیك با داستان مجموعه آكوامن است، دو شخصیت آرتور و مرا نقش و حضوری در آن ندارند. ون اعلام كرده داستان این فیلم مستقل، در دورانی بعد از داستان فیلم آكوامن اتفاق می‌افتد. مكان‌های داستان، همان مكان‌های داستان آكوامن خواهند بود. چند شخصیت انسانی مستقل، جمع شخصیت‌های داستان را تكمیل خواهند كرد.
بنابراین در این فیلم چند چهره تازه ایفای نقش خواهند كرد. سافران روی این نكته تاكید می‌كند كه این فیلم مستقل هم یك مجموعه فیلم دنباله‌دار خواهد بود.
در همین حال، سافران و ون در حال مطالعه روی طرح‌های تازه‌ای هستند، كه تعداد بیشتری از شخصیت‌های ریز و درشت آكوامن را به صورت یك فیلم مستقل سینمایی در معرض دید تماشاگران قرار می‌دهد، اما تماشاگرانی كه در سطح جهانی برای دیدن ماجراجویی‌های آرتور كری و دوستانش حدود یك میلیارد و صد میلیون دلار پول پرداخت كردند، استقبالی از این فیلم‌های مستقل خواهند كرد؟ این پرسشی است كه فقط گذشت زمان پاسخ آن را می‌دهد.