تلویزیون
  • منبع : ایسنا

چالش‌های بازیگر زن جوانی که نقش مادر مهراوه شریفی‌نیا را بازی می‌کند

یلدا قشقایی که در سریال «بر سر دوراهی» نقش مادر مهراوه شریفی‌نیا را ایفا می‌کند، درباره نقش خود در این سریال گفت: این نقش را دوست داشتم؛ چرا که برایم چالش بود آن هم چالش ۱۰ سال بعد؛ دوست داشتم بدانم از پس آن برمی‌آیم یا نه.

به گزارش سینماسریال، یلدا قشقایی بازیگر سریال نوروزی «بر سر دو راهی» درباره ویژگی‌های نقش خود در این سریال، پس از بازی در چندین کار طنز توضیحاتی را مطرح کرد.

وی ادامه داد: رابطه اکرم در این سریال با کاراکتری که مهراوه شریفی‌نیا نقش آن را بازی می‌کند، از جنس مادر و دخترهایی است که خیلی نزدیک به هم هستند و بیشتر شبیه خواهر هستیم تا مادر و دختر.

او در پاسخ به پرسشی درباره تأثیرگذاری نقش خود در این سریال اظهار کرد: پایان این کاراکتر را دقیق نمی‌دانم؛ چرا که نه پایان داستان را می‌دانم و نه فیلمنامه کامل به دستم رسیده اما به هر حال کاراکتر اکرم، ارتباط تنگاتنگی با اعضای خانواده دارد و به نوعی می‌توان گفت، معادلات فامیلی را حل می‌کند. مناسباتی که باعث می‌شود خیلی از اتفاقاتی که باید بیفتد، نیفتد؛ چرا که بیش از حد به روابط خانوادگی معتقد است. از بزرگ‌تری و کوچک‌تری گرفته تا مناسباتی که جوانان امروز ما خیلی به آن اهمیت نمی‌دهند.

قشقایی در ادامه درباره کاراکتر نقش خود گفت: اکرم در روابط سنتی مهره‌ای است؛ بنابراین تأثیر خودش را دارد. او شخصیتی است که در جوانی‌اش همسرش را از دست داده است. همه زندگی‌اش را برای دخترش گذاشته است و زیر سایه خانواده همسرش بزرگ شده است. زیر سایه مراقبت‌ها و رسیدگی‌های برادر شوهر که خودش را مدیون آن‌ها می‌داند. رعایت بزرگ‌تر کوچک‌تری و مناسبات احترام بین دو خانواده را حفظ می‌کند و نمی‌خواهد حرمت‌ها را بشکند.

وی درباره‌ی حضور قبلی خود در تلویزیون که به سریال نوروزی شبکه دو و سال ۸۶ برمی‌گردد، یادآور شد: «بایرام» یک سریال کمدی در شبکه دو بود که بازیگر مقابل من آقای امیر جعفری بودند. نقشم در

سریال «بر سر دوراهی» در تضاد کامل با آن نقش است. در آن سریال نقش فروغ، یک زن پرافاده و متوهم و خودنما را ایفا می‌کردم اما در این سریال این کاراکتر درگیر و دار خودش است؛ چرا که در محیط خانوادگی و مناسباتی که دارد کاملاً متفاوت است.

او با بیان اینکه سن کاراکتری که در «بر سر دوراهی» بازی می‌کند، بیشتر از سن واقعی خودش است، گفت: امیدوارم از پس این کاراکتر بربیایم؛ چرا که به لحاظ سنی و شرایط فیزیکی بسیار با من متفاوت است.

این بازیگر درباره حضور کمرنگش در تلویزیون نیز اظهار کرد: به هر حال باید پیشنهادی به بازیگر بشود تا او هم دیده شود. بازیگر خود به خود نمی‌تواند به تلویزیون برود. اما به طور کلی نسبت به دهه‌ی ۸۰ که بازیگر پرکاری بودم، حالا پیشنهادات خیلی کمتر شده است.

قشقایی در پایان گفت: سریال «بر سر دو راهی» یک کار در ژانر متفاوت است و کمدی نیست. ملودرامی که کشش خودش را دارد؛ به ویژه اینکه تمرکز آن بر روی روابطی است که طبق سنت، مناسبات را نگه می‌دارد و حفظ می‌کند. به ویژه امروزه که عید دیدنی‌ها مجازی شده است. این روزها پرداختن به چنین سوژه‌ای که آدم‌ها به این میزان به هم وفادار باشند، خیلی جذابیت دارد. چیزی که برای خیلی از آدم‌ها رنگ و رو رفته شده است.