سریال جهان
  • منبع : تسنیم

سریال «فرندز» همچنان رکورد می‌زند

سریال "فرندز" که سال‌ها از تولید آن می‌گذرد در یک سال اخیر بیشترین پخش آنلاین را در رسانه‌های VOD داشته است.

طبق گزارشی که رسانه‌های خبری بریتانیا منتشر کرده‌اند برای دو سال پیاپی سریال "دوستان" در رسانه‌های VOD بیشترین پخش آنلاین را داشته است. این کمدی آمریکایی که سال 1994 شروع شد تا سال 2004 ادامه داشت.

این سریال در سال 2018 توسط نتفلیکس خریداری شد و حالا نزدیک دو درصد کل استریم ویدئوهای آمریکایی را صاحب شده است.

دومین سریال‌ بعدی پربننده در استریم ویدئوهای آمریکایی سریال The Grand Tour از کمپانی آمازون است و بعد از آن سریال YOU و پس از آن The Good Place و Brooklyn Nine-Nine از نتفلیکس است.

به گزارش سینماسریال، همچنین رسانه‌های خبری بریتانیا گزارش داده‌اند که چگونه سرویس‌های VOD‌ توانستند تا بر زندگی مردم انگلیس مسلط شوند. این گزارش می‌گوید که میزان کابران اینترنتی VOD‌های بریتانیایی از 11 میلیون نفر یعنی 39 درصد در سال 2018 به بیش از 13 میلیون نفر یعنی 49 درصد در سال 2019 افزایش پیدا کرده است.

سایت خبری Ofcom همچنین می‌گوید که میزان رسانه‌هایی که خانوادهای انگلیسی مشترک آنان هستند به ترتیب نتفلیکس با 11 میلیون و 500 هزار نفر، آمازون با 6 میلیون نفر، تلویزیون با 1 میلیون و 600 هزار نفر و دیزنی با 600 هزار نفر است.

در هر حال هنوز تلویزیون سنتی بیشترین زمان بیننده را به صورت روزانه با مدت زمان 3 ساعت و 12 دقیقه دارد که البته 11 دقیقه از سال 2017 تا به حال افت داشته است در حالی که میانگین تماشای استریم‌های خانگی 12 دقیقه اضافه شده است.