جشنواره فیلم فجر
  • منبع : خبرگزاری صبا

در پی حواشی اخیر:

نوشته دبیر جشنواره ملی فیلم فجر برای سینماگران

دبیر سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر بعد از اتفاقات اخیر و سانحه هوایی و انصراف برخی هنرمندان از حضور در جشنواره دلنوشته‌ای را خطاب به هنرمندان منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری سینماسریال به نقل از روابط عمومی جشنواره ملی فیلم فجر، ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر بعد از اتفاقات اخیر و سانحه هوایی و انصراف برخی هنرمندان از حضور در جشنواره، دلنوشته‌ای را خطاب به هنرمندان منتشر کرد.

متن دلنوشته به شرح زیر است:

«به نام آرامش‌بخش دل‌ها

هنرمندان شریف و فرهیخته سینمای ایران

در شرایطی به استقبال سی و هشتمین جشنواره‌ی فیلم فجر می‌رویم که آحاد ملت نجیب ایران، در داغ از دست دادن عزیزترین‌هایشان، در سانحه ناخواسته‌ی هوایی به سوگ نشسته‌اند.

بر هیچ وجدان منصفی پوشیده نیست که هنرآفرینی شما مرهمی است بر قلوب زخمی مخاطبانتان که قطعاً، شرایط کاهش آلام و دردهایشان را نیز فراهم می‌نماید.

تاریخ این سرزمین، حضور پر شور و مهرتان را در کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی و شورآفرینی‌های مدنی فراموش نخواهد کرد. هر ساله، میلیون‌ها ایرانی در سراسر کشور و حتی خارج از مرزها، مشتاقانه و بی‌صبرانه، منتظر تماشای آثارتان هستند تا در سایه آن، کینه، نفرت و عصبیت را از وجودشان پالایش کنند.

بی‌شک، احترام به استقبال این مردم که شما یکی از ستارگان زندگی‌شان هستید تالیف قلوب و نزدیکی دل‌ها را به همراه خواهد داشت.

ستاد اجرایی جشنواره فیلم فجر با رعایت تمامی شئونات، ضمن ابراز همدردی مجدد با خانواده‌های داغدار، تمام اهتمام خود را ضمن تعاملات فرهنگی با شما، مصروف همدلی‌های صادقانه خواهند نمود، چراکه باور دارد سینما و سینماگران ایرانی همچنان، اسباب مباهات و سرافرازی این سرزمین را تضمین خواهند نمود.

کوچک سینمای ایران

ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره فیلم فجر ۳۸»