سینمای جهان
  • منبع : صبا

ایندیپندنت :

شکایت وراث خالق «شرلوک هولمز» از نتفلیکس

وراث آرتور کانن دویل خالق شخصیت شرلوک هولمز شکایتی علیه نتفلیکس بابت نقض کپی رایت آثار این نویسنده تنظیم کرده اند.

به نقل از ایندیپندنت، وراث سِر آرتور کانن دویل خالق مجموعه کتاب های «شرلوک هولمز» شکایتی علیه نتفلیکس غول رسانه محتوای آنلاین تنظیم کرده اند، بنا به گفته وارثین کانن دویل در فیلم جدید نتفلیکس که در آن داستان خواهر جوانتر شرلوک هولمز به تصویر کشیده شده حق کپی رایت کارهای این نویسنده از سوی نتفلیکس نقض شده است.

در فیلم پیش روی نتفلیکس تحت عنوان «انولا هولمز» که اقتباسی است از مجموعه کتاب های نانسی اسپرینگر، میلی بابی براون بازی می کند. خانواده کانن دویل مدعی هستند که این مجموعه  حق کپی رایت ۱۰ تا از کتاب های کانن دویل را زیر پا گذاشته است.

 

 

 

 

خانواده این نویسنده مشهور اسکاتلندی در سال ۲۰۱۴ بعد از اینکه قاضی حکم داد تمام کارهای نوشته شده کانن دویل در پیش از سال ۱۹۲۳ در اختیار عموم قرار گیرد حق کپی رایت اکثریت کارهای او را از دست داده اند.با این حال خانواده خالق شخصیت کاراگاه شرلوک هولمز هم اکنون مدعی هستند که شخصیت انولا هولمز از ۱۰ داستان نهایی این نویسنده که بین سال های ۱۹۲۳ تا ۱۹۲۷ به نگارش درآمده، گرفته شده است.

خانواده کانن دویل هم اکنون علیه سرویس محتوای آنلاین نتفلیکس، انتشاراتی رندوم هاوس و اسپرینگر نویسنده کار شکایت کرده اند.

هنری کاویل، هلنا بونام کارتر، سم کلافین، فیونا شاو وعدیل اختر دیگر بازیگران فیلم «انولا هولمز» هستند. نتفلیکس قرار است این فیلم را اواخر سال جاری میلادی عرضه کند.